Rubriky:

Motocykly

Hanika při debutu v MS superbiků bodoval

24. června 2018 08:24 - Laguna Seca

Třináctým místem debutoval motocyklový jezdec Karel Hanika v mistrovství světa v superbiků v závodě v Laguna Seca. Bývalý účastník světového šampionátu ve třídách Moto3 a Moto2 získal při své premiéře tři body a hned předstihl v celkového klasifikaci Ondřeje Ježka, kterého pro zbytek sezóny nahradil v italském týmu Guandalini. Ježek ze 14 jízd dosavadního průběhu seriálu vytěžil jen dva body a po minulé zastávce v Brně ve stáji skončil.

 

Profimedia.cz

Hanika byl se svou premiérou spokojen. „Přivezl jsem body za 13. místo, ale spíše mě těší výkon jako takový. Jel jsem celý závod s ostatními, byl jsem rychlejší než někteří, ztráta na desáté místo byla kolem čtyř desetin na kolo. Laguna Seca je velmi těžká trať a 25 kol v závodě bylo opravdu hodně," uvedl na Facebooku. Ztratil přes 50 sekund na vítězného Brita Jonathana Reu, který si sedmým vítězstvím v sezóně upevnil první místo v průběžném pořadí.

„Start se mi tradičně moc nepovedl, ale musím se ještě naučit startovat s yamahou. Celkově mám za sebou pořád jen dva dny na této motorce. Během závodu mě začala limitovat na výjezdu trakce, ale vinou málo zkušeností s motorkou jsem si ji neubral a ztrácel kvůli tomu. Zítra se z toho zkusím poučit. Budu se snažit dál učit, rozumět víc motorce a zlepšit se, jak to půjde," uvedl Hanika před nedělní druhou jízdou na kalifornském okruhu.

Závod mistrovství světa superbiků v Laguna Seca (USA):
První jízda:
1. Rea (Brit./Kawasaki) 35:15,071
2. Davies (Brit./Ducati) -2,978
3. Lowes (Brit./Yamaha) -12,212
...13. Hanika (ČR/Yamaha) -50,768
Průběžné pořadí MS (po 15 z 26 jízd):
1. Rea 295
2. Davies 225
3. Van der Mark (Niz./Yamaha) 204
...22. Hanika 3
25. Ježek (ČR/Yamaha) 2
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly