Rubriky:

Motocykly

Lídr MS skončil na Velké ceně v Brně už v tréninku. Kvůli zlomenině přijde o závod

3. srpna 2018 10:43 - Brno

Lídr mistrovství světa Moto3 Jorge Martín ze Španělska si v prvním tréninku na motocyklovou Velkou cenu České republiky zlomil ruku a přijde o nedělní závod. Vítěz pěti Grand Prix letošní sezony utrpěl při pádu v desáté zatáčce frakturu vřetenní kosti v levé ruce a místo startu v Brně jej čeká operace v Barceloně.

 

Twitter

Dvacetiletý Martín po devíti závodech vede pořadí nejslabší kubatury se sedmibodovým náskokem před Italem Marcem Bezzecchim, přestože celkem tři Velké ceny nedokončil. Pětkrát ale triumfoval a na Masarykově okruhu měl usilovat o třetí vítězství za sebou po Assenu a Sachsenringu. Na týmovém twitteru Martín vzkázal, že by chtěl startovat už za týden v Rakousku.

V prvním tréninku přitom obsadil druhé místo, rychlejší byl jen Philipp Öttl z Německa. Domácí jezdec Jakub Kornfeil zahájil tréninkový den pátým nejlepším časem. Na divokou kartu startující Filip Salač byl 27. mezi 29 jezdci.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.