Motocyklisté Jiřetína vyhráli soutěž klubů na Šestidenní

LAKE TAUPO

Jezdci českého týmu Jiřetín Topservis vyhráli soutěž klubů v 81. mezinárodní Šestidenní soutěži endurových družstev. Trojice Roman Michalík, Víťa Kuklík a Jan Zaremba porazila o více než 13 minut australský tým Macartur, jiřetínský úspěch na Novém Zélandu podtrhlo třetím místem družstvo Pfanner a pátý tým Batex.

"Moje patnáctá Šestidenní a konečně mohu slavit vítězství. Měli jsme super tým a kluci jeli výborně. A když se táhne za jeden provaz, tak vítězství muselo přijít," řekl po závodě Roman Michalík na oficiální stránce jiřetínského klubu. "Na závěrečném krosu jsem dobře odstartoval, ale pak zvolnil, nemělo smysl jet na doraz a něco zbytečně ulomit. Stačilo nám jet na jistotu," uvedl letošní evropský šampion.

Hlavní soutěž Trophy týmů vyhráli po roční pauze Finové, Stříbrnou vázu v kategorii juniorů získali Američané. České reprezentační výběry na Novém Zélandu nestartovaly.

Šestidenní - konečné pořadí
Trophy týmy: 1. Finsko (Salminen, Aro, Pohjamo, Ahola, Mattila, Tarkkala) 9:50,59, 2. Francie (Fretigne, Aubert, Albepart, Planet, Guillaune, Germain) -15:09,3, 3. Španělsko (Cervantes, Guerrero, Galindo, Agra, Mena, Jou) -20:06,2, ...8. Slovensko -1:08:23,57.
Juniorské týmy: 1. USA 16:27,77, 2. Francie -8:19,78, 3. Austrálie -11:54,2.
Klubové týmy: 1. Motoklub Jiřetín Topservis (Zaremba, Michalík, V. Kuklík) 28:02,38, 2. MA - Macartur MCC 1 (Bewley, Kearney, Goggin) -13:17,1, 3. Motoklub Jiřetín Pfanner (Z. Gottvald, M. Gottvald, Toman) -20:42,9, ...5. Motoklub Jiřetín Batex (M. Kuklík, Malát, Dokoupil) -33:23,9, 32. Motoklub Jiřetín Krimistop (Kavský, Macura, Hudec) -2:50:01,45, 82. KBS ÚAMK Unhošť (Rudolf, Sedláček, Horák) -10:47:29,4.