Rubriky:

Motocykly

Živě

Ježek s Hanikou se ve Francii chystají na 24hodinovku

14. září 2018 12:46 - Le Castellet

Ondřej Ježek je spolu s týmovými kolegy Karlem Hanikou a Davidem Perretem připraven vrhnout se do úvodního závodu nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Jezdci českého týmu Mercury Racing, jedoucího na stroji značky BMW, odstartují do závodu v sobotu v 15:00. Na francouzském okruhu Paula Ricarda se vydají na náročnou jízdu trvající 24 hodin, během níž si budou předávat společný motocykl. O výsledcích závodu rozhodne připravenost jezdců, stejně jako týmová strategie zvolená pro bleskové zastávky v boxech, tankování nebo výměnu pneumatik.

 

ondrejjezek.com

Ondřej Ježek se představil v barvách týmu Mercury Racing, jemuž se v předchozí sezóně podařilo vybojovat celkové 5. místo v MS a zároveň se stát nejúspěšnějším nezávislým týmem šampionátu, již v posledním závodu uplynulého ročníku, při osmihodinovce v Suzuce.

„V Japonsku jsem poprvé absolvoval vytrvalostní závod. Teď mám před sebou svou první 24hodinovku. Moc se těším, i když je mi jasné, že to bude dost náročné. Teoreticky bychom měli každý ujet 9 stintů po 50 až 55 minutách. Pro dobrý výsledek je třeba v každé části jet na maximum. Předpokládám, že nejpernější chvilky přijdou nad ránem," říká Ježek.

Hned po závodu v Suzuce začal na vytrvalostní závody intenzivně trénovat. „Připravoval jsem se na motorce, na kole, na jetsurfu, jednou jsme se v rámci společného tréninku projeli s Karlem Hanikou. Myslím, že jsem připraven dobře, teď už se budu snažit před závodem jen pořádně vyspat," popisuje Ježek přípravu.

Týmy v rámci sezóny vytrvalostního šampionátu čekají dvě 24hodinovky, kromě Bol d'Or ještě závod v Le Mans, a tři 8hodinovky, Slovakiaring, Oschersleben a Suzuka.

Závod 24 h Bol d´Or bude v přímém přenosu v sobotu a v neděli vysílat stanice Eurosport 2 v časech 15:00-19:00, 21:00-01:00 a 7:00-15:00.

dos, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.