Rubriky:

Motocykly

Živě

Freestyle motokrosař Libor Podmol byl třetí v závodě MS

17. listopadu 2018 21:56 - Šen-čen

Český freestylový motokrosař Libor Podmol obsadil třetí místo v předposledním závodě mistrovství světa v čínském Šen-čenu a stejná pozice mu patří i v průběžném pořadí. Z vítězství radoval Španěl Maikel Melero, který si upevnil vedení v seriálu a přiblížil se zisku pátého titulu.

 

Vít Šimánek, ČTK

V Šen-čenu, kde šampionát v neděli skončí, se dařilo i Petru Pilátovi, který byl pátý. Filip Podmol byl klasifikován hned za ním. Poprvé v historii tak v závodě světového šampionátu skončili tři čeští jezdci v první šestce.

Libor Podmol vyrazil do Číny po akci FMX Gladiator Games, na které poprvé skočil dvojité salto. Náročný trik ale během finále v Číně neukázal. Loňský vicemistr světa vsadil na svůj trik Surfer Flip a bodyvarialový Volt.

"Sázel jsem hlavně na chytrou skladbu triků mé sestavy. S třetí příčkou jsem spokojený. Už bych měl uhájit medailovou pozici v celkovém pořadí, což byl hlavní cíl na čínské misi," uvedl Podmol, jenž má v součtu všech dosavadních závodů náskok 29 bodů na čtvrtého Australana Pata Bowdena.

Teoreticky by se Libor Podmol mohl ještě posunout na druhé místo před Luca Ackermanna z Německa, jenž byl druhý i dnes. Momentálně na něj ztrácí 15 bodů. "Předpokládám, že Luc bude také v zítřejším závodě hodně vpředu, takže to bude velice složité. Půjdu si poslední závod hlavně užít," dodal Podmol. Ackermann má ještě šanci předstihnou Melera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.