Živě

Koronavirus odkládá senzační comeback hvězdy ploché dráhy Crumpa

13. dubna 2020 18:22 - Ipswich

Trojnásobný mistr světa na ploché dráze Jason Crump oznámil na letošní rok nečekaný návrat k závodění, ale plány mu hatí pandemie koronaviru. Více než sedm let po skončení profesionální kariéry podepsal populární Australan smlouvu s týmem Ipswich Witches a měl v jeho barvách startovat v britské první lize. Ta ale kvůli šíření nemoci covid-19 dosud nezačala a vzhledem k situaci v zemi je pravděpodobné, že se tak nestane nejméně do poloviny června.

 

Profimedia.cz

Nyní čtyřiačtyřicetiletý Crump opustil vrcholné závody ve světě levých zatáček na konci roku 2012. Ve své domovské zemi ale občas závodil a k návratu do velkého soutěžního dění se rozhodl po lednovém testovacím utkání mezi australskými a britskými jezdci.

"Nemám ale velká očekávání. Nebudu se snažit stát se znovu mistrem světa. Mým cílem pro tento rok je vybudovat si vedoucí pozici v týmu. Doufám, že budu vzorem a lídrem pro zbytek jezdců, a je jedno, jestli získám víc nebo méně bodů než oni," řekl Crump, když před časem tým z Ipswiche informoval o jeho angažování.

Po ochrnutí další trable! Legenda na vozíku si musí dát velký pozor

Myšlenka na návrat v něm uzrávala postupně a nakonec dospěl k přesvědčení, že na comeback ještě není příliš starý. "Moc se těším a zároveň jsem trochu nervózní, ale za deset let už budu příliš starý na to, abych to udělal. Mám pocit, že bych do toho měl jít, a raději dříve nežli později," uvedl Crump.

Crump se stal mistrem světa v letech 2004, 2006 a 2009, mezi roky 2001 a 2010 nikdy neskončil celkově hůře než třetí. Vyhrál 23 závodů mistrovství světa, z toho v letech 2002, 2003 a 2004 triumfoval v české Grand Prix v Praze na Markétě. Dvakrát ovládl i pardubickou Zlatou přilbu (2002 a 2006). V britské lize startoval 18 let, naposledy v roce 2019 za Belle Vue Aces.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.