Živě

První finále domácího šampionátu vzalo za své, přišel i zásah do kvalifikace o Grand Prix

17. dubna 2020 17:32 - Pardubice

O plochodrážním mistru České republiky se letos rozhodne zřejmě v jediném závodě. První finále naplánované na 2. května do Svitav bylo bez náhrady zrušeno, v aktuálním termínovém kalendáři zůstal jen závod v Plzni připravený na 2. září. A zásadní změny přicházejí také v kvalifikaci o příští ročník Grand Prix. Ten letošní ještě nezačal, úvodní květnový závod ve Varšavě již dříve přesunuli na srpen.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nový termín dostanou MČR na dlouhé ploché dráze, které se mělo jet v Mariánských Lázních 10. května, i květnové závody extraligy družstev v Liberci a Praze. Evropská komise Mezinárodní motocyklové federace FIM rozhodne také o osudu kvalifikačního závodu mistrovství Evropy, který se měl jet 17. května v Plzni. Kvalifikační závod MS juniorských družstev v Pardubicích byl přeložen z 30. května na 15. srpna.

V mezinárodním kalendáři nastala zásadní změna. Pandemii koronaviru padly za oběť bez náhrady například i všechny čtyři kvalifikační závody o postup do Grand Prix Challenge, v níž si nejlepší jezdci zajistí účast v seriálu mistrovství světa v roce 2021. Měly se jet 23. května a 1. června v Glasgow, Lamothe Landerronu (Francie), Terenzanu (Itálie) a Abensbergu (Německo.).

Koronavirus odkládá senzační comeback hvězdy ploché dráhy Crumpa

Samotná GP Challenge v Žarnovici má stále platný termín 11. července a podle webu šampionátu do ní nejspíš budou moci národní federace přímo nominovat své jezdce na základě přidělených míst. Dostane se na některého z českých jezdců? Bude to Václav Milík? Nebo třeba ještě někdo další?

Na Slovensku se má jet o tři postupové pozice, příštího ročníku GP se dále zúčastní i šest nejlepších jezdců z aktuální sezony, mistr Evropy a pět držitelů divokých karet.

Grand Prix 2020 kvůli situaci ve světě dosud nezačala. První závod desetidílného seriálu je teoreticky naplánován na 30. května v německém Teterowě. Pak by měla přijít na řadu 13. června česká Grand Prix v Praze.

Cože? Ledová plochá dráha v srpnu? Myslel jsem, že je to fake news, říká český reprezentant

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.