V plochodrážní Grand Prix byl zrušen další závod v Polsku

7. července 2020 12:21 - Vratislav/Praha

V seriálu plochodrážního mistrovství světa byla bez náhrady zrušena i druhá polská Grand Prix, která se měla jet 1. srpna ve Vratislavi. V kalendáři jsou nyní v důsledku koronavirové krize už jen tři závody, a to včetně přeložené Grand Prix České republiky. V Praze se má jet 19. září.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Před necelými třemi týdny oznámil promotér šampionátu zrušení závodu ve Varšavě, který byl na programu 8. srpna. Kvůli přetrvávající zdravotní krizi a opatřením spojeným s pandemií koronaviru, mezi něž patří i nutnost omezit počet diváků, přišlo dnes Polsko o další závod. S předstihem ale bylo stanoveno, že do Varšavy se Grand Prix vrátí v posledním červencovém dnu příštího roku.

Další světový závod na území Polska byl zrušen paradoxně jen tři dny poté, co v Toruni odstartoval za účasti nejlepšího českého plochodrážníka Václava Milíka pětidílný seriál mistrovství Evropy. Ten se odehraje během července výhradně právě v Polsku, kde se již také rozběhla extraligová soutěž, druhý díl bude ve středu hostit Bydhošť.

Bývalý český plochodrážní šampion Kůs ukončil kariéru

Grand Prix má nyní v kalendáři už jen závody ve Vojensu v Dánsku (12. září), v Praze, kde se původně mělo jet 13. června, a právě v Toruni (3. října). Z původních deseti akcí by se ale i přes řadu zrušených závodů mělo jet o body do seriálu MS alespoň osmkrát.

"Těšíme se, až budeme moct v nadcházejících týdnech oznámit detaily záložního plánu pro mistrovství světa 2020, na němž pracujeme s FIM (Mezinárodní motocyklovou federací). Počítá s tím, že by se odjelo v rámci Grand Prix alespoň osm akcí," uvedl v minulém týdnu šéf promotérské společnosti BSI Paul Bellamy.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.