Márquez chce se zlomenou pažní kostí jet už Velkou cenu Andalusie

23. července 2020 10:45 - Jerez

Osminásobný světový šampion Marc Márquez se týden po zlomenině pažní kosti může postavit na start víkendové Velké ceny Andalusie. Hvězdný jezdec MotoGP, jenž se v úterý v Barceloně podrobil operaci, dnes získal po kontrole závodních lékařů na okruhu v Jerezu povolení ke startu.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Lékaři po operaci přitom původně očekávali návrat továrního jezdce Hondy nejdříve za necelé tři týdny v Brně. Márquez ale z Barcelony zamířil zpět do Jerezu, kde ho k překvapení mnohých fanoušků komise k závodu uschopnila.

Spolu s ním testy prošli i krajan Álex Rins, jenž minulý týden po pádu v kvalifikaci nezávodil, a Cal Crutchlow. Ten byl rovněž v úterý na operaci k malou prasklinou v zápěstí.

Děsivý pád v rychlosti 150 km/h! Mistra světa čeká operace

Sedmadvacetiletý Márquez měl v neděli ošklivou havárii pět kol před koncem Velké ceny Španělska, která byla pro MotoGP prvním závodem sezony, a trať v Jerezu opustil na nosítkách. Následně odletěl do Barcelony, kde mu lékaři zlomeninu zafixovali titanovou destičkou a několika šrouby. Zároveň se ukázalo, že španělský motocyklista nemá poškozený nerv.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.