Rubriky:

Motocykly

Zraněný Márquez bude v MotoGP chybět dva až tři měsíce

22. srpna 2020 17:23 - Spielberg

Osminásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Marc Márquez se navzdory původním snahám o rychlý návrat po zlomenině ruky v šampionátu MotoGP hned tak neobjeví. Po konzultaci s řadou specialistů se sedmadvacetiletý Španěl s vedením týmu Honda dohodl, že nebude s comebackem spěchat. Na motorku by měl znovu usednout za dva až tři měsíce, až bude mít ruku zcela v pořádku.

 

Jon Nazca, Reuters

"O Marcově rekonvalescenci se hodně mluvilo, ale od první chvíle jsme po druhé operaci říkali, že jediný termín pro nás je, až bude zcela zotavený. Nechceme spěchat. Až bude schopen se vrátit a závodit podle svých schopností, stanovíme si další cíl," uvedl manažer týmu Repsol Honda Alberto Puig.

Šestinásobný mistr světa MotoGP Márquez upadl v červenci v úvodním závodu sezony MotoGP v Jerezu a zlomil si pravou pažní kost. Už o týden později chtěl zkusit jet Velkou cenu Andalusie na stejném okruhu, ale nakonec od toho ustoupil. Později absolvoval další operaci. Honda místo něj v posledních dvou závodech ve Spielbergu nasadila Němce Stefana Bradla.

Zraněný Márquez vynechá i druhý závod MotoGP v Rakousku

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly