Austrálie kvůli koronaviru znovu přišla o Velké ceny F1 a silničních motocyklů

6. července 2021 07:53 - Melbourne

Pandemie koronaviru dál drtí sportoví svět. A ten přichází o velké akce. Naposledy vyšlo najevo, že se ani letos neuskuteční Velké ceny Austrálie formule 1 i silničních motocyklů. Důvodem zrušení závodů, které se měly jet na podzim, jsou cestovní omezení zavedená v zemi kvůli koronaviru.

 

Christian Bruna, Reuters

Formule 1 měla v melbournském Albert Parku původně v březnu zahájit sezonu, ale kvůli povinné karanténě byl závod přesunut na 21. listopadu. Šampionát silničních motocyklů měl mít svou zastávku na okruhu na Phillip Islandu 24. října.

Obě Velké ceny byl kvůli pandemii zrušeny druhým rokem po sobě. "S lítostí oznamujeme, že Velká cena Austrálie 2021 byla kvůli cestovním omezením a s nimi spojenými logistickými komplikacemi zrušena," uvedli organizátoři závodů formule 1.

Lídr MS Verstappen se stal vítězem, Hamilton není ani na bedně

"Probíhající pandemie covidu-19 a s ní spojené komplikace znamenají, že závod nejde za rozumných podmínek uspořádat. Proto byl pro rok 2021 z kalendáře vyřazen," oznámili pořadatelé Grand Prix silničních motocyklů.

Valentino Rossi

Twitter

V termínu jejich závodu se nově uskuteční Velká cena Malajsie, která se měla jet o týden později. Do kalendáře také přibyl závod v Algarve, kde už se v dubnu konala Velká cena Portugalska. Nyní se tam pojede 7. listopadu.

Vedení formule 1 zatím náhradu za Velkou cenu Austrálie nevybralo, ale stále věří, že se mu podaří v sezoně uspořádat plánovaných rekordních 23 závodů. "V nejbližších dnech budeme o všech možnostech jednat," uvedl výkonný ředitel seriálu Stefano Domenicali.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.