Horor! Trojnásobný mistr světa se po návratu rval až do bezvědomí

14. července 2021 16:29 - Grudziadz

Bojovník a rváč, který na dráze udělá cokoli pro úspěch. Diváci nad jeho kousky žasnou. Znovu to platilo, ale tentokrát Nicki Pedersen v polské plochodrážní extralize ostře narazil. Doslova. A ne sám. Skončil v nemocnici.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čtyřiačtyřicetiletý dánský bojovník, trojnásobný mistr světa, na sebe upozornil v minulých dnech, když dostal zákaz závodění natvrdo poté, co se vehementně při jednom z podniků na domácí půdě sápal na rozhodčího a chtěl s ním prodiskutovat to, že byl třikrát vyloučen. Zasahovat měla i ochranka.

Po okamžitém odvolání ale věhlasný plochodrážní rváč a výtržník dostal šanci závodit dál a hned ji využil coby očekávaná posila týmu z města Grudziadz v tuhém boji o záchranu v polské extralize s hosty z Toruně.

Hned při jeho prvním startu bylo od prvních metrů na oválu neklidno. Ve výjezdu z první zatáčky tvrdě manévroval v souboji s Jackem Holderem z Toruně, aby oba skončili v nekontrolovaném šíleném letu do mantinelu. S nimi tam mířil i Pedersenův krajan Kenneth Bjerre. Ten byl paradoxně z opakované jízdy vyloučen, ač se v souboji ocitl spíše omylem.

Splněný sen! Lepší šanci jsem nemohl dostat, říká český talent

Pedersen nakrátko po nárazu do mantinelu ztratil vědomí. Do nemocnice musel i Holder s poraněnými žebry. O síle nárazu vypovídá i to, že součástky z motocyklů byly nalezeny až ve druhé zatáčce u vjezdu do depa.

Zkušený matador později přiznal, že si z pádu vůbec nic nepamatuje. „Až cestu na rentgen do nemocnice. Kenneth (Bjerre) mi říkal, že jsem byl úplně vypnutý," líčil Pedersen. Vše se obešlo bez zlomenin, ale potvrdil, že ho bolí takřka vše.

Velké dusno! Šampion zářil, naštvaný soupeř utíkal ze stupňů

Krk, hlava, rameno, břicho... „Mám vnitřní krevní sraženinu a bolet to ještě pořádně bude," uvedl po propuštění z nemocnice, kde si ho chtěli pro jistotu nechat, ale Dán vyrazil na letiště do Berlína. „Musel jsem za přítelkyní Annou do Španělsku. Hledáme tam nový byt. Čeká mě zotavování," nastínil, že počítá s pauzou. „Musím v tom hledat pozitivní momenty. Mohlo to dopadnout o dost hůř."

Další hrozivý pád v tvrdém závodě utrpěl také domácí juniorský jezdec Denis Zielinski. Ve výjezdu ze zatáčky nezvládl motocykl a po odrazu od mantinelu zůstal ležet v cestě jednoho z dalších jezdců, který jej zasáhl do hlavy. I tato na pohled děsivá kolize končila relativně celkem dobře, zlomeninou ruky.

Záchranářský souboj Grudziadz - Toruň skončil smírně 45:45.

Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.