Motocyklista König vybojoval v Nizozemsku dvanácté místo

24. července 2021 17:35 - Assen/Praha

Dojel do cíle na dvanáctém místě a připsal si čtyři body, přesto po prvním závodě v nizozemském Assenu cítil český motocyklový jezdec Oliver König zklamání. „Výsledek není zasloužený. Pořadí výrazně ovlivnily pády," uvedl sedmnáctý muž šampionátu Supersportů 300 z týmu Movisio. Už v neděli si může spravit chuť, v 15:15 jde znovu do akce.

 

Václav Duška Jr.

König odjížděl do Nizozemska s jasným cílem. Chtěl hlavně zvládnout kvalifikaci, aby nestartoval do závodu ze zadních pozic. Výsledek? Až 29. příčka. „Za celou kvalifikaci jsem nebyl schopný zajet normální kolo. Vše jsem vsadil do toho posledního, jenže přede mnou někdo spadl, trefila mě motorka a tím to pro mě skončilo," popsal devatenáctiletý jezdec.

Atmosféra v týmu Movisio byla v té době na bodu mrazu. „Cítil jsem se hrozně, byl jsem naštvaný. Špatnou náladu měli všichni okolo mě. Moc bych se chtěl všem omluvit. Byla to jenom moje chyba," vysvětloval König a jedním dechem doplnil, že jeho Kawasaki Ninja 400 šlape náramně. „Děkuji všem, jak motorku připravili."

Rozvážel víno, běhal za stovku. Teď motocyklového jezdce Königa čeká závod v Nizozemsku

V sobotu z mizerné situace vytěžil maximum, vždyť se v pořadí posunul o sedmnáct míst. „Snažil jsem se dělat, co šlo. Než jsem se ale dostal před pomalejší jezdce, tak se bohužel vepředu vytvořila díra. Na první skupinu byla ztráta více než třísekundová. Tu jsem nebyl schopný sjet," litoval König.

Nedalo se nic dělat, musel se soustředit na boj ve druhé skupině. Pět kol před koncem bylo jasné, že má stále o co jet – odpadlíků přibývalo a body se přiblížily. „Bylo mi jasné, že nejsem v rychlé skupince. Jezdili jsme časy o dvě sekundy za nejlepšími. Snažil jsem se vymyslet, jak udělat, abych byl alespoň v ní první," přiblížil König plány před závěrečným kolem. Ty se mu podařily naplnit.

Ve finiši nechal za sebou o pouhé tři tisíciny sekundy i Francouze Johana Gimberta a zvedl si sebevědomí. „Je to pro mě taková malá útěcha," líčil. „Mám ovšem navíc. Okolo desátého místa musím být," zdůraznil český talent, jenž označil závod za náročný. „Od gumy jsem sedřený všude, kde to jen jde."

Před nedělí už ale raději nevolí König silná slova. „Doufám, že budeme mít všichni více štěstí a závodům se vyhnou pády," poznamenal. On osobně musí „více zatlačit" a čtrnáct dní před kláními v Mostě nalákat české fanoušky do ochozů. „Snad je pozvu dobrým výsledkem," dodal odhodlaně.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.