Motocyklová Grand Prix Malajsie se kvůli koronaviru neuskuteční ani letos

19. srpna 2021 13:52 - Kuala Lumpur

Velká cena Malajsie silničních motocyklů se kvůli koronaviru neuskuteční ani letos. Pořadatelé ji zrušili podruhé za sebou. Náhradní závod mistrovství světa bude místo ní 24. října v italském Misanu, kde se pojede už v září Grand Prix San Marina.

 

Twitter@ClassicMotogp

Velká cena Malajsie je už pátým zrušeným závodem letošního mistrovství světa. Před ní vypadly z kalendáře Grand Prix ve Finsku, Austrálii, Japonsku a Thajsku. "Pokračující pandemie covidu-19 a s ní související cestovní omezení v Malajsii si vynutily zrušení závodu," uvedla MotoGP v tiskové zprávě.

Za asijského pořadatele zaskočí Misano. Na tamním okruhu Marca Simoncelliho, který je domácí tratí odcházející hvězdy MotoGP Valentina Rossiho, se pojedou dva závody mistrovství světa stejně jako loni.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.