Bývalý mistr světa Lüthi končí motocyklovou kariéru

20. srpna 2021 11:51

Švýcarský závodník Thomas Lüthi končí po dvaceti letech kariéru v mistrovství světa silničních motocyklů. Světový šampion z roku 2005 se rozloučí po listopadové Velké ceně Valencie a od nového ročníku bude sportovním ředitelem týmu PrüstelGP, za který v třídě Moto3 jezdí Filip Salač.

 

Profimedia.cz

Čtyřiatřicetiletý Lüthi během dvou dekád v MS absolvoval zatím 311 Velkých cen, což ho řadí na čtvrté místo za italskou trojici Valentino Rossi, Loris Capirossi a Andrea Dovizioso. Během kariéry si připsal 17 vítězství a 65 umístění na stupních vítězů.

Největšího úspěchu dosáhl Lüthi na začátku svého působení v šampionátu, když se v roce 2005 stal mistrem světa nejslabší kategorie do 125 ccm.

Motocyklista Viňales s okamžitou platností skončil ve stáji Yamaha

V letech 2016 a 2017 byl také vicemistrem světa třídy Moto2, v níž také kariéru ukončí. V roce 2018 si na jednu sezonu bez většího úspěchu vyzkoušel královskou MotoGP.


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.