Vstupenky na Velkou cenu v Brně jdou do prodeje od 1. prosince

24. listopadu 2016 20:05 - Brno

Vstupenky na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně se začnou prodávat od 1. prosince, jako bývalo zvykem v minulosti. Loni se kvůli problémům s přechodem pořadatelství z Automotodromu Brno na spolek tvořený městem a krajem prodej zpozdil až do ledna. Před Vánoci budou vstupenky levnější než poté během příštího roku. Oproti loňsku budou dražší o 100 korun, uvedla v tiskové zprávě Zuzana Taušová z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

 

Alberto Saiz, ČTK/AP

Závod se příští rok pojede o dva týdny dříve, než bylo obvyklé, a to 4. až 6. srpna. V prodeji budou od začátku vstupenky jak na přírodní tribuny, tak na sedadlové. Do prodeje půjdou i vstupenky Camp A, které umožňují během závodního víkendu stanovat přímo na Masarykově okruhu. V první vlně, která potrvá až do 15. ledna, budou stát vstupenky Silver na přírodní tribuny 1290 korun, vstupenky Gold 1690. Po 15. lednu 1700 a 2300 korun. Vstupenky na sedadlové tribuny začínají v první vlně na ceně 2490 korun.

Zájemce si může vybrat buď z nákupu v Turistickém a informačním centru v Radnické ulici, nebo on-line na webu centra. Stejně tak je možné si je najít jako v minulosti na webu www.czechgp.com. "Chtěli bychom fanouškům dát, na co byli zvyklí, a zachovat co možná nejnižší cenu, za kterou mohou na Grand Prix jít. Je to marginální zvýšení, které ale v té sumě prodaných vstupenek znamená tři a půl až čtyři miliony korun," uvedl brněnský primátor a člen výkonného výboru pořádajícího spolku Petr Vokřál (ANO).

Letos by díky včasnému zahájení prodeje měly odpadnout obavy pořadatelů o návštěvnost brněnského závodu, který byl dlouhá léta nejnavštěvovanějším v seriálu mistrovství světa, letos však o prvenství přišel. Výnos ze vstupného činil téměř 63 milionů korun, na okruh přišlo během tří dní 182.000 diváků. V dřívějších letech to bývalo pravidelně přes 200.000. Hlavní roli v nižší návštěvnosti však loni sehrálo velmi deštivé počasí.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: