Další tragédie na ostrově smrti. Děsivý okruh má novou oběť

31. května 2018 10:12 - Praha

Obávaná trať slavných motocyklových závodů na britském Ostrově Man má další oběť. Ve středeční kvalifikaci po nehodě zemřel populární domácí závodník tamní Tourist Trophy Dan Kneen. Bylo mu 30 let.

 

Profimedia.cz

Kneen ze stáje Tyco BMW Motorrad se řadil v nadcházejícím ročníku proslulého klání k favoritům. Na začátku týdne si zajel své vůbec nejrychlejší kolo. Jenže hned v tom prvním během středečních jízd měl fatální nehodu.

„S politováním musíme potvrdit, že Dan Kneen zemřel na následky zranění ze středeční kvalifikace superbiků. Dan měl nehodu v Churchtownu, zemřel přímo na místě havárie," stojí v prohlášení organizátorů.

Nebezpečný okruh, kde jezdí jezdci ve vysoké rychlosti na trati s minimem bezpečnostních prvků, si podle britských zdrojů vyžádal už 251 obětí z řad závodníků.

roj, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.