Rubriky:

Ostatní

Lacko byl v Zolderu nejprve druhý, další jízdu nedokončil

15. září 2018 18:21 - Zolder

Adam Lacko v prvním závodním dnu na mistrovství Evropy tahačů v Zolderu vybojoval druhé místo v hlavní pohárové jízdě a získal skalp lídra pořadí Jochena Hahna. V druhé jízdě ale do cíle nedorazil a jeho ztráta na německého soupeře vzrostla na 54 bodů. Obhájce titulu si alespoň nepatrně upevnil druhé místo před maďarským rivalem Norbertem Kissem, který dojel čtvrtý a osmý.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Lacko na úvod víkendu po povedeném startu z třetího místa předstihl Hahna, i přes nebezpečné útoky ho udržel za zády a cílem projel za vítězem kvalifikace Antoniem Albacetem ze Španělska. "Start se mi hodně povedl a pak jsem využil strkanice a protlačil se za Albaceteho na druhou příčku. Měl jsem půl závodu co dělat, abych Jochena udržel za sebou. Druhou půlku už jsem se soustředil jen na Albaceteho, ale jel dobře," řekl Lacko.

V druhé jízdě se ze sedmé startovní pozice probíjel vpřed, ale nakonec ho zastavil prasklý brzdový kotouč. "Propracovával jsem se kupředu, ale hodně mě zbrzdil Kiss, který se nechtěl své pozice jen tak vzdát. Tento okruh je velmi náročný na brzdy, to se nám také stalo osudným," řekl zklamaný Lacko, jemuž se Hahn bodově vzdálil díky druhému místu za krajankou Stephanií Halmovou.

Závody ME tahačů v Zolderu (Belgie): 
1. jízda:  
1. Albacete (Šp./MAN) 23:55,833
2. Lacko (ČR/Buggyra) -2,092
3. Hahn (Něm./Iveco) -3,325.
2. jízda:  
1. Halmová (Něm./Iveco) 23:59,479
2. Hahn -5,352
3. Kursim (Něm./Iveco) -6,156
...Lacko nedokončil.  
Průběžné pořadí ME:  
1. Hahn 252
2. Lacko 198
3. Kiss (Maď./Mercedes) 169
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní