Další šílená nehoda automobilové závodnice. Ve formuli 3 nezvládla monopost mladá Němka

18. listopadu 2018 12:06 - Macao
(Aktualizováno: 18. listopadu 2018 14:44)

Karambol, z kterého běhá mráz po zádech. V takové chvíli jdou myšlenky na umístění stranou. Světové finále formule 3 v Macau zastínila děsivá nehoda sedmnáctileté německé pilotky Sophie Flörschové. Se svým monopostem vyletěla po kolizi s jiným vozem v rychlosti kolem 250 kilometrů za hodinu z trati. Přeletěla přes bariéru z pneumatik a skrz pletivo nad hlavami traťových komisařů i dalších přihlížejících.

Federace FIA po několika minutách všeobecného zděšení zahnala nejhorší obavy a oznámila, že jezdkyně byla po nehodě při vědomí a komunikovala. Po převozu do nemocnice lékaři zjistili blíže nespecifikovanou frakturu páteře, která by ale podle vyjádření otce zraněné závodnice pro německá média neměla nijak ovlivnit hybnost.

Samotná jezdkyně už dokonce z nemocnice vzkázala, že je v pořádku, v pondělí se ale podrobí operaci. "Chci dát všem na vědomí, že jsem OK," uvedla na sociálních sítích.

Mladá sympatická závodnice se přitom na závody do Macaa těšila a dávala to najevo i na sociálních sítích. V tu chvíli nikdo netušil, že vše skončí drsnou nehodou.

Zraněni byli ještě další čtyři lidé. Japonský pilot Šo Cuboi, s kterým měla Flörschová kolizi, byl převezen do nemocnice s bolestmi zad. V péči lékařů se ocitli i dva fotografové, jeden utrpěl poranění jater, druhý otřes mozku a zranění v obličeji. Jeden z traťových komisařů byl hospitalizován se zlomenou čelistí.

Závod byl po nehodě přerušen, po hodině ale pokračoval a vyhrál jej Brit Daniel Ticktum, který obhájil loňské prvenství.

Flörschová v letošní sezoně ve formuli 3 debutovala, předtím jezdila ve formuli 4 a jako první žena v ní vybojovala i dvě pódiová umístění.

Děsivě poté působí bilance víkendových karambolů žen - pilotek, v Australské rallye totiž měla děsivě vyhlížející nehodu domácí závodnice Molly Taylorová.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.