Živě

Jen vzlétnout! Nahlédněte do kabiny tahače patnáctileté dračice

26. června 2020 18:38 - Panenský Týnec

Auto? Speciálně upravený tahač vypadá spíš jako příšerka z jiného světa... Musí však být co nejúčelnější. Patnáctiletá Aliyyah Kolocová v něm na letišti v Panenském Týnci překonala dvě rychlostní světová maxima s tahačem. Dcera šéfa týmu Buggyra Racing Martina Koloce zvládla v rekordním čase 500 metrů s pevným i letmým startem. V přiloženém videu se můžete podívat na exkluzivní záběry i do pilotní kabiny.

Buggyra

Patnáctiletá dračice je po čertech rychlá. S ohledem na její věk se sice nejedná o oficiální světové rekordy, přesto šlo o pozoruhodnou jízdu.

„Aliyyah nemá mezinárodní licenci, takže se jedná o oficiální národní rekord s tím, že ještě nikdo na světě tak rychle nejel," definuje týmový manažer Jan Kalivoda.

Aliyyah Kolocová pokořila dva rychlostní rekordy s tahačem

„Nakonec vyvinula průměrnou rychlost 136 km/h, jela o šest kilometrů rychleji než (dosavadní rekordman) Boije Ovebrink," poukazuje Kalivoda.

Podívejte se, jak taková jízda po letišti vypadá. Jen vzlétnout...

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.