Rubriky:

Ostatní

Fulín byl při návratu do poháru cestovních vozů nejlépe jedenáctý

12. října 2020 09:52 - Orechová Potôň

Automobilový jezdec Petr Fulín při svém návratu do seriálu Světového poháru cestovních vozů (WTCR) na body nedosáhl. Třiačtyřicetiletý český reprezentant se o víkendu představil v závodě na Slovakia ringu a jeho maximem bylo jedenácté místo. Nenavázal tak na dva roky starý úspěch, kdy vybojoval pátou příčku.

 

FULLINRACE

Fulín startoval na Slovensku stejně jako v roce 2018 díky divoké kartě. S novým vozem Seat Cupra León Competición v sobotní kvalifikaci bojoval s technickými problémy, zvykal si na nové pneumatiky Goodyear a nakonec zajel osmnáctý čas.

"Už samotný start na tomto víkendu byl závodem. Vzhledem ke covidové situaci, která probíhá v celé Evropě, jsem strašně rád, že organizátoři na Slovensku udělali vše pro to, abychom tady mohli startovat. Celý náš tým musel absolvovat testy a já se snažil posledních 14 dní vyhýbat kontaktům, abych zůstal po celou dobu negativní. To se povedlo," uvedl Fulín v tiskové zprávě.

Návrat na místo činu. Fulín je po dvou letech zpátky v okruhovém seriálu WTCR

Všechny tři bodované závody se jely v neděli. V první ranním Fulín vsadil na stále ještě osychající trati na kombinaci pneumatik na mokro a hladkých na sucho, což byla chybná volba. Po startu se propadl na 22. místo, ale následně se posunul na konečné osmnácté. Ve druhé závodě dojel jedenáctý a ve třetím čtrnáctý.

"Jako pravý závodník nejsem spokojený s tím, že se mi nepodařilo pokořit první desítku a nezopakoval jsem páté místo z roku 2018. Na druhou stranu jsem poprvé usedl do nejnovější specifikace Cupry, poprvé jsme jeli pneumatiky Goodyear a do světového šampionátu jsme se podívali pouze na jeden závod. Myslím si, že to nakonec nebylo tak špatné," zhodnotil Fulín své vystoupení a věří, že se ještě ve WTCR v budoucnosti představí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní