Lacko vyhrál závod ME tahačů v Zolderu

18. září 2011 19:50 - ZOLDER

Adam Lacko s renaultem vyhrál závod s handicapovým startem, který uzavřel program osmého dílu mistrovství Evropy tahačů v belgickém Zolderu. Na stupně vítězů dnes dosáhl i David Vršecký, jehož buggyra dojela v úvodním pohárovém závodu třetí.

Lacko byl v pohárovém závodu po penalizaci osmý, v následném handicapovaném závodu však hned od startu razantně směřoval za vítězstvím. Dvojici největších soupeřů Němce Gerda Körbera a Španěla Antonia Albaceteho za sebou nechal téměř o čtyři sekundy. Vršecký dojel už s větším odstupem na čtvrtém místě.

Dva podniky před koncem šampionátu je Lacko v průběžném pořadí ME třetí a Vršecký pátý, vede Němec Jochen Hahn. V říjnu se pojede ještě v Jaramě a v Le Mans.

"V obou jízdách mě nikdo po startu netrefil, z čehož rezultoval slušný bodový zisk. Zůstávám ve hře o celkové třetí místo, ve zbývajících dvou podnicích se o něj chci poprat," řekl spolupracovníkovi ČTK Vršecký.

 

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.