Za skandální chování v závodě MS motokár dostal Ital trest na 15 let!

20. dubna 2021 12:52

Patnáctiletým zákazem startů byl potrestán italský jezdec Luca Corberi, který loni v říjnu v závodě mistrovství světa motokár hodil po projíždějícím soupeři ulomený nárazník a později ho napadl v depu. Podle tribunálu Mezinárodní automobilová federace (FIA) mohl svému rivalovi Paolu Ippolitovi způsobit vážné zranění.

 

twitter @DownforceRadio

Corberiho v závodu na dráze v Lonatu naštvala kolize s Ippolitem, po níž byl vyřazen. Na rivala si počkal u trati, a když jeho krajan projížděl kolem, snažil se ho trefit utrženým nárazníkem z motokáry.

Neuklidnil se ani při odchodu do zákulisí, kde Ippolita napadl a došlo na pěsti. Do potyčky se zapojil i Corberiho otec. "Nakonec se s otcem mlátili i navzájem," konstatovala FIA v prohlášení.

Corberiho chování vzbudilo velký ohlas na sociálních sítích. Bývalý mistr světa formule 1 Jenson Button se vyslovil pro doživotní trest. Třiadvacetiletý Ital už po incidentu oznámil, že se závoděním skončí.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.