Zemřel trojnásobný vítěz 500 mil Indianapolis Bobby Unser

3. května 2021 20:08 - Albuquerque

Trojnásobný vítěz legendárního závodu 500 mil Indianapolis Bobby Unser zemřel ve věku 87 let. Člen slavné motoristické rodiny, z níž vzešlo šest účastníků Indy 500, triumfoval na okruhu v Indianapolis v letech 1968, 1975 a 1981. Jeho mladší bratr Al získal ještě o jeden titul víc a jsou jedinou bratrskou dvojicí, která se může trofejemi z tohoto závodu pyšnit.

 

Anonymous, ČTK/AP

Poslední vítězství v roce 1981 oslavil Bobby Unser po jednom z nejkontroverznějších závodů v historii Indy 500. Cílem sice projel jako první před Mariem Andrettim, dodatečně byl ale penalizován za porušení pravidel a Andretti byl vyhlášen vítězem. Po dlouhých protestech a odvolání byla penalizace opět zrušena a Unser byl čtyři měsíce po závodě definitivně uznán šampionem. U zeleného stolu získal 35. a zároveň poslední vítězství v kariéře.

Po skončení závodní kariéry se věnoval komentování a v roce 1989 získal cenu Emmy jako člen týmu televize ABC Sports za reportáž ze závodu v Indianapolis.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.