Lacko nevylučuje v Misanu šachovou partii až do poslední jízdy

14. října 2021 20:20 - Misano

Evropský šampionát tahačů zakončí poslední závod v italském Misanu. Vedoucí Maďar Norbert Kiss si už titul nechá sotva vzít. Třetího Adama Lacka z Buggyry čeká především bitva o druhou příčku s Němcem Sashou Lenzem, na něhož ztrácí jen tři body.

 

Buggyra media

Vzhledem ke ztrátě 49 bodů na vedoucího Norberta Kisse má česká jednička před Misanem jasno, že na titul letos nejspíše nedosáhne. Na druhou stranu, proč se nepokusit o zázrak. „V případě Norberta je možné úplně všechno, ale nejdříve musím porazit minimálně o čtyři body Sashu Lenze," konstatuje Adam Lacko, jehož čeká na oblíbeném okruhu především bitva o druhé místo.

„Vzhledem k vývoji šampionátu nelze vyloučit, že se o celkové stupně vítězů bude bojovat do poslední jízdy, jisté šance mají totiž Antonio i Jochen. Mám rád vypjaté závody."

Buggyra v závodě mistrovství Evropy tahačů v Mostě

Buggyra

V průběhu dvoutýdenní pauzy tým řešil především nastavení a výkon závodního speciálu. „V Le Mans a Jaramě nám nevycházela sobotní super pole. Je rozdíl, jestli člověk startuje z první, nebo třetí řady. Snad jsme se někam posunuli. Zatím se mi dařilo v závodech ztráty stahovat, ale v Misanu půjde opravdu o každý bod. Taky z toho může být taktická šachová partie," avizuje Lacko.

Končí plnohodnotný šampionát

I přes odpadnutí závodu na Nürburgringu, kterému vystavila stopku nevídaná živelní katastrofa, se dobrá věc v podobě realizace plnohodnotného šampionátu podařila. V netradičním dějišti posledního závodu na okruhu v Misanu hodlá Buggyra úspěšně zakončit již tak povedenou sezonu.

Proto se představí v plné síle, o body a poháry bude v Itálii bojovat sestava ve složení Adam Lacko - Téo Calvet - Aliyyah Kolocová.

Buggyra na prvním závodě ME tahačů na Hungaroringu

Buggyra

„Ať to z hlediska Buggyry dopadne jakkoli, nutno vyzdvihnout práci promotéra, který zvládl organizaci šampionátu i revoluční přechod na bio naftu. Truck racing jde jednoznačně správným směrem," poukazuje majitel týmu Martin Koloc.

„Adam odvádí vysoký nadstandard, Buggyra Academy dodala v podobě Téa s Aliyyah jezdce s až nečekaným potenciálem růstu. Takže spokojenost s vírou v ještě úspěšnější budoucnost," dodává.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.