Rubriky:

Ostatní

Potvrzeno. Schumacherův syn Mick bude jezdit ve formuli 4

2. března 2015 13:45 - Berlín

Syn legendárního pilota Michaela Schumachera letos zahájí kariéru ve formulích. Patnáctiletý Mick Schumacher bude jezdit v seriálu formule 4 za nizozemskou stáj Van Amersfoort Racing, jež dnes avizované angažmá talentovaného jezdce potvrdila v tiskovém prohlášení.

 

Profimedia.cz

"Při testech jsme sledovali jeho schopnosti a těšíme se na úspěšnou sezónu," řekl majitel týmu Frits van Amersfoort.

Seriál formule 4 spadá pod Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) a pro mladé jezdce je mezistupněm mezi motokárami a finančně náročnější formulí 3. V motokárách se stal loni Mick Schumacher vicemistrem světa, Evropy a Německa, ale letos už v nich po přestupu do vyšší kategorie pokračovat nebude.

Na motokárách začal svou kariéru také jeho slavný otec Michael, jenž se později stal sedminásobným mistrem světa formule 1. Koncem roku 2013 utrpěl rekordman v počtu titulů těžký úraz hlavy na lyžích, z něhož se zotavuje ve svém domě ve Švýcarsku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.