Italská motocyklová star jde zkusit rallye. Bude se jí dařit stejně jako v MotoGP?

21. listopadu 2020 12:59 - Monza

Italský motocyklový jezdec a vítěz tří letošních závodů MotoGP Franco Morbidelli bude v prosinci debutovat také v mistrovství světa v rallye. Tým Hyundai Italia oznámil, že pětadvacetiletý římský rodák se představí v jeho barvách v závěrečné soutěži MS v Monze. Startovat bude ve třídě WRC3 s modelem vozu korejské automobilky i20 R5

 

Albert Gea, Reuters

V Itálii se závěrečný díl sezony poznamenané pandemií koronaviru pojede od 3. do 6. prosince. Morbidelli bude ještě o tomto víkendu v Portimau bojovat ve finále motocyklové sezony o udržení pozice vicemistra světa za novým šampionem Joanem Mirem ze Španělska.

"Jsem z té šance zúčastnit se skutečného mistrovství světa v rallye nadšený. Bude to skvělá možnost být mezi nejlepšími jezdci světa a soutěžit v jiném sportu," uvedl Morbidelli v prohlášení týmu. "Bude to zábava, i když se musím rychle naučit spoustu detailů a nebude snadné si zvyknout za tak krátkou dobu na ta dvě kola navíc," dodal.

Morbidelli se vydá ve stopách slavného krajana Valentina Rossiho, který se rallye věnuje často. V Monze, která dosud nikdy nebyla součástí MS, je Rossi dokonce se sedmi výhrami rekordmanem.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.