Rubriky:

Rallye

I o tomhle je Dakar. Jezdec obětoval výsledek a pomohl zraněnému kolegovi

13. ledna 2021 20:08 - AlUla/Praha

Motocyklový jezdec Sam Sunderland byl hrdinou deváté etapy dakarské rallye. Vítěz závodu z roku 2017 bojuje o pódiové umístění, v úterý šly ale veškeré sportovní ambice stranou. Jednatřicetiletý Brit nabral velké zpoždění poté, co poskytoval první pomoc havarovanému kolegovi Tobymu Priceovi. Na to, jak dramatická situace nedaleko města Alula v Saúdské Arábii vypadala, se můžete podívat ve videu níže.

Reuters

Úterní etapa pro Australana Tobyho Price nedopadla vůbec dobře. Ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a vinou pádu si způsobil zlomeninu klíční kosti a několik dalších pohmožděnin.

Poblíž byl naštěstí jeho týmový kolega Sunderland, který sice bojuje o pódiové umístění, ale parťáka ve štychu nenechal. Do celkového času mu kvůli pomoci Priceovi přibylo 15 minut navíc a etapu dokončil na čtvrté příčce.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sam Sunderland (@sundersam)

„Viděl jsem mého kamaráda Tobyho, jak leží v korytě řeky. Šel jsem tam, abych mu pomohl vypustit vzduch z airbagu," řekl v cíli britský jezdec.

Dakarský očistec! Mazák Macháček se přesto zařadil mezi jezdce kalibru Peterhansela

„Ve zbytku etapy jsem se pokoušel soustředit na svou jízdu, ale asi po 100 kilometrech jsem narazil do kamene a šel jsem přes řídítka. Rozbila se mi GPS a zbytek dne jsem jel podle prachu od ostatních kluků. Bylo to děsivé," popsal Sunderland průběh náročné kamenité etapy.

pb, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Rallye Dakar 2021

Letošní již 43. ročník slavné Rallye Dakar začíná v Saudské Arábii 2. ledna a končí 15. ledna 2021. Na závodníky čeká dvanáct etap a více než 7600 kilometrů. Začátek i konec trasy je stanoven ve městě Džidda.