Ogiera připravil defekt o vedení v Monte Carlu, lídrem je Evans

22. ledna 2021 15:04 - Monte Carlo

Mistr světa Sébastien Ogier vyhrál čtyři z pěti rychlostních zkoušek druhé etapy Rallye Monte Carlo, ale o vedení v průběžném pořadí ho připravil defekt ve zbylém testu. Před víkendovým vyvrcholením úvodního dílu mistrovství světa zaostává francouzský pilot na druhém místě za britským týmovým kolegou z Toyoty Elfynem Evansem o 7,4 sekundy. Po prvním dnu vedoucí Estonec Ott Tänak klesl s hyundaiem na třetí místo s bezmála půlminutovou ztrátou, kterou nabral zejména na zledovatělých pasážích trati.

 

Twitter

Ogier vystřídal Tänaka ve vedení hned na úvod druhého dne. Po třech dílčích triumfech za sebou ale v celkově šestém testu roztrhl levou přední pneumatiku a kompletně ji svlékl z ráfku. Kvůli více než půlminutové ztrátě přepustil vedení vicemistrovi světa Evansovi a klesl až za Tänaka. V poslední zkoušce dne ale oba konkurenty porazil o více než čtvrt minuty a pokračovat bude s minimálním odstupem na lídra.

V sobotu bude Rallye Monte Carlo pokračovat třemi zkouškami a v neděli jsou na programu zbylé čtyři. Ogier bojuje o osmé vítězství ve slavné soutěži, kterým by se osamostatnil v čele statistik před krajanem Sébastienem Loebem. Prvenství obhajuje Tänakův týmový kolega Thierry Neuville z Belgie, který už na pátém místě ztrácí na Evanse bez devíti desetin celou minutu.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik MS v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) 1:33:57,5
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -7,4
3. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -25,3
4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -53,1
5. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) -59,1
6. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:49,6
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: