První etapu Rallye Pačejov vyhrál Kopecký, Pech je po dvou chybách třetí

2. října 2021 17:59 - Horažďovice

Již jistý domácí šampion Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Rallye Pačejov, předposledního závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Bývalý tovární jezdec Škody vyhrál první etapu rallye s náskokem 13 sekund před Filipem Marešem, třetí místo drží po osmi odjetých rychlostních zkouškách Václav Pech.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Kopecký v sobotu vyhrál jen tři erzety, přesto se od druhé měřené zkoušky držel v čele. Pět dílčích vítězství si připsal Pech, který ale při obou průjezdech na testu Zadní Zborovice - Leskovice za Kopeckým výrazněji zaostal a v průběžném pořadí ztrácí na první místo 16 sekund.

"Byly to moje dvě jezdecké chybičky. Jednou jsem nedobrzdil a chcíplo mi to na ručku, takže jsme museli startovat, a při druhém průjezdu jsem věděl, že se tam dá najet čas, takže jsme se snažili snažili, až jsem se snažil moc a v poslední zatáčce před cílem jsme vycestovali po zadku ven do nějakého sadu po mokré trávě. Naštěstí jsem nic netrefil, ale nafackoval bych si," uvedl Pech pro rally videonovinky.

Pilot Václav Pech mladší a navigátor Petr Uhel.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Kopecký je s průběžným vedením spokojený, je si ale dobře vědom, že nic není rozhodnuté. "Počítám s tím, že Vašek pojede rychle dál. My se budeme snažit neudělat chybu a neztrácet. Skladba rychlostek v neděli je docela pěkná, nejdelší Čečelovice je krásná vložka mezi keři, tak doufám, že nám bude sedět," uvedl Kopecký a poukázal na více než 15 km dlouhou erzetu, kterou účastníci rallye pojedou druhý závodní den dvakrát.

Pilot Filip Mareš a navigátor Radovan Bucha při první etapě Rallye Pačejov.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Ivnelt rallye Pačejov, závod mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - 1. etapa:
1. Kopecký, Hloušek 36:00,5
2. Mareš, Bucha (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -13,4
3. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -16,4
4. Stříteský, Hovorka (Škoda Fabia R5) -28,2
5. Černý, Černohorský -29,1
6. Odložilík, Tureček (všichni Škoda Fabia Rally2 Evo) -59,1
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.