Latvala už vede Argentinskou rallye o půl minuty, Prokop klesl o dvě příčky

10. května 2014 22:48 - Carlos Paz

Finský pilot Jari-Matti Latvala je na nejlepší cestě k vítězství v Argentinské rallye. Po devíti rychlostních zkouškách jeho náskok před týmovým kolegou Sébastienem Ogierem z Francie vzrostl na půl minuty. Z druhé etapy ještě zbývá odjet popůlnoční šestikilometrová rychlostní zkouška, v neděli soutěž vyvrcholí třemi testy.

 

www.martinprokop.com

Piloty Volkswagenu nikdo neohrožuje. Třetí v pořadí Brit Kris Meeke v citroënu ztrácí skoro čtyři minuty, s největší pravděpodobností tak skončí devět závodů trvající nadvláda francouzské automobilky na argentinských tratích v rámci mistrovství světa.

Martin Prokop ve fordu neudržel ve druhé etapě šesté místo a o dvě příčky klesl. Vrátili se před něj Nor Andreas Mikkelsen v dalším volkswagenu a Belgičan Thierry Neuville v hyundaii, kteří v závěru předchozí etapy nedokončili kvůli technické závadě poslední erzetu a inkasovali pětiminutovou penalizaci.

Argentinská rallye, 5. závod MS v automobilových soutěžích - po 9. RZ:
1. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) 3:28:15,6
2. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) -29,9
3. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -3:41,2
4. Mikkelsen, Markkula (Nor., Fin./Volkswagen Polo R) -5:42,3
5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -6:41,9
6. Kubica, Szczepaniak (Pol./Ford Fiesta RS) -3:48,3,
...8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -8:12,5.
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.