Semrád s Ceplechou vyhráli sprintrallye v Okříškách

Okříšky (Třebíčsko)

Do devítidílného mistrovství České republiky ve sprintrallye vstoupili nejlépe Josef Semrád se spolujezdcem Bohuslavem Ceplechou na voze Mitsubishi Lancer EVO, kteří v sobotu vyhráli v Okříškách Rallye Vysočina. Na druhém místě se ztrátou 40,6 sekundy skončili Jiří Volf s Petrem Novákem s vozem stejné značky.

Semrád vyhrál absolutní klasifikaci závodu mistrovství republiky poprvé v kariéře. Svou suverenitu prokázal prvenstvím v sedmi z deseti zkoušek v celkové délce 70 kilometrů.

Páteční večerní prolog ulicemi Třebíče vyhrál Pavel Červenka, Semrád skončil druhý se ztrátou pouhých dvou desetin sekundy. Dnes vyhrál Semrád hned úvodní rychlostní zkoušku po startu v Okříškách, když měl před druhým v pořadí Janem Jelínkem náskok 9,8 sekundy.

Ve třetí erzetě byl sice nejrychlejší Volf, Semrád si ale udržel průběžné vedení a pokračoval v úspěšném tažení, když opanoval dalších šesti rychlostních zkoušek. Až v poslední desáté zvolnil tempo, vsadil na jistotu a s přehledem si udržel náskok 40 sekund. V závěrečné rychlostní zkoušce získal prvenství vítěz prologu Červenka, Semrád dojel pátý.

Pneumatiky rozhodly

"Rozhodnutí o výsledku padlo hned ráno při volbě pneumatik. Na kluzké a místy zledovatělé trati jsem dal přednost úzkým pneumatikám a tato volba se ukázala nejlepší," řekl po závodě na tiskové konferenci Semrád.

Z 61 posádek dokončilo Rallye Vysočina, která měřila celkem 288 kilometrů, 49 vozů.

Druhým závodem mistrovství republiky ve sprintrallye bude 14. a 15. dubna Agrotec rallye v Hustopečích.

Výsledky:
Absolutní pořadí: 1. Semrád, Ceplecha 41:29,8 min., 2. Volf, Novák -40,6, 3. Jandík, Chrastecký -43,8, 4. Trojan, Řihák -50,2, 5. D. Komárek, Roupec -1:37,2, 6. Jelínek, Kotěna (všichni Mitsubishi Lancer EVO) -1:49,1.