Vojtěch pojede Krumlov s novým navigátorem

22. května 2006 10:19 - PRAHA

Bez svého dlouholetého spolujezdce Michala Ernsta se bude muset tento víkend při Rallye Český Krumlov obejít Štěpán Vojtěch. Navigátor pilota OMV Rally Teamu si totiž v sobotu zlomil pravou nohu a v kokpitu jej nahradí Štěpán Palivec, bývalý spolujezdec loni zesnulého Tomáše Vojtěcha.

 

PRÁVO/Radek Malina

Ernst se zranil při sobotním fotbale a nakonec skončil až na operačním sále. "Hrál jsem fotbal a uklouzl jsem. Banální příhoda, ale bohužel to dopadlo takhle. V pravé noze mám teď sedm šroubů. Že mě to mrzí je slabé slovo," omlouval se v tiskové zprávě.

Vedení týmu tak muselo během neděle řešit situaci týkající se obsazení postu navigátora. Volba nakonec padla na Štěpána Palivce, který byl dlouholetým spolujezdcem Tomáše Vojtěcha.

"Jeho volba je pro nás nejlepší variantou. Zná perfektně vůz Peugeot 206 WRC a má zkušenosti z této trati. Navíc spolu fungujeme i po osobní stránce, což je pro mne velmi důležité," hodnotil situaci Štěpán Vojtěch.

pn, Sport.cz

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: