Rubriky:

Češi

Na Finy s pěti hráči NHL a Salákem v brance

22. dubna 2015 15:27 - Znojmo

Už jen dva zápasy čekají na české hokejisty před startem světového šampionátu. Dnes od 17.30 hodin uvidí diváci ve Znojmě souboj s Finy. Na led národní tým vyrukuje se všemi pěti posilami z NHL, které má už trenér Vladimír Růžička k dispozici.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na pozici centra elitní formace zatím určil Sobotku a na křídla mu dává právě hráče ze zámoří Voráčka s Eratem. „Věřím, že takové spojení by mohlo fungovat. Chci, aby ti kluci chytili zápasový rytmus," vysvětloval Růžička.

S Jágrem, který bude hrát až v pátek při generálce v Brně, by podle koučova záměru měli nastoupit Jan Kovář a Vondrka, v úterý s touto dvojicí na pravém křídle trénoval další hráč ze zámoří Hertl. „Chceme vyzkoušet další varianty, vyzkoušet určité dvojice, trojice. Dostat je do tempa," doplnil asistent Jaroslav Špaček.

V obraně by pak kouč chtěl, aby Hejda nastoupil s Němcem. „U Ondry záleží na tom, jestli mu budou držet třísla. Po tréninku si ale na bolest nestěžoval," líčil kouč.

Nejen dnes, ale i v pátek má českou branku hájit Alexander Salák. „Saša nám musí ukázat, jak na tom je. Kuba Kovář dosud chytal výborně a nemá cenu si nic nalhávat, Winnipeg je na hraně vyřazení a tím se aktuálně nabízí Pavelec. Nechci ale předbíhat, ve hře je pořád i litvínovský Pavel Francouz," uvažoval Růžička.

Trenérský tým pozorně sleduje i vývoj finálové série extraligy, která díky třineckému vzepětí dospěla k sedmému zápasu. „Loni se zase hrálo finále KHL na sedm zápasů a skončilo čtyři dny před mistrovstvím, takže já bych z toho tragédii nedělal. Do šampionátu máme ještě dost času," tvrdil Špaček.

V šestém utkání finále ale předčasně odstoupil z utkání Martin Ručinský, který byl dosud jednou z klíčových figur Růžičkových reprezentačních plánů. „Uvidíme, všichni vždycky mlží o tom, jak je to vážné, nebo není. Třeba Martina chtěl Litvínov jen pošetřit, aby se dal do kupy na zápas o všechno," fabuloval Špaček.

Sestava pro zápas s Finy:
Salák – Němec, Hejda, Nakládal, Jordán, Krejčík, Jank, Mozík, Kempný –Voráček, Sobotka, Erat – Hertl, Jan Kovář, Vondrka – Simon, Novotný, Smoleňák – Radil, Koukal, Zaťovič – Birner.
kez, bum, Sport.cz, Právo

Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..