Voráček v utkání proti Rakousku vyrovnal rekord šampionátu

Český hokejový útočník Jakub Voráček trefou v čase 40:07 v pátečním utkání proti Rakousku (4:0) vyrovnal rekord mistrovství světa. Šlo o nejrychlejší gól od začátku druhých či třetích třetin v historii šampionátů. Za stejnou dobu se povedlo skórovat Švédovi Stefanu Karlssonovi ve druhém dějství duelu se Spojenými státy americkými na světovém šampionátu v roce 1969 ve Stockholmu.

Jakub Voráček během utkání hokejového mistrovství světa.

Autorem nejrychlejší branky od úvodního buly na mistrovství světa je Bělorus Sergej Děmagin, který dal gól v roce 2009 ve švýcarském Klotenu v páté vteřině duelu s Finskem. Karlsson s Voráčkem jsou druzí při započítávaní všech třetin.

Voráček si najel po domluveném signálu mezi beky na přihrávku Michala Jordána a "přivítal" v brance gólem mezi betony Reneho Swettea, který před třetí třetinou vystřídal Bernharda Starkbauma. "Přišel s tím Michal Jordán a bylo to zrealizované perfektně," řekl Voráček.