To jsou rozplavby, nebo finále? Zmatky v hlavě česká šampionka zahnala parádním časem

26. července 2021 16:35 - Tokio

Nezvyklý systém plaveckých soutěží přizpůsobený zámořským televizním společnostem někdy zmate i samotné závodníky. „Občas jsem měla v hlavě zmatek. Když jsem jela v  minulých dnech ráno na bazén a viděla závody, myslela jsem, že to jsou rozplavby, a až pak mi došlo, že to je finále," líčila česká jednička Barbora Seemanová. „Ale pro mě to nehraje roli, do každého startu jdu naplno," říkala.

 

ČSPS/Martin Sidorják

Večerní rozplavbu na své parádní trati 200 metrů volným způsobem zvládla skvěle, postoupila do semifinále, které poplave v úterý dopoledne japonského času, v Česku ve 3.36 v noci. Navíc zaostala výkonem 1:56,38 jen o jedenáct setin za svým českým rekordem a byla celkově sedmá.

„Jsem strašně ráda, soustředila jsem se hlavně na svůj pocit a tempo a na to, abych v rozplavbě posekala co nejvíc holek, čas mě mile překvapil," libovala si svěřenkyně Petry Škábové po svém prvním individuálním startu v nově vybudovaném Tokyo Aquatics Center.

NADĚJE PRO TOKIO 2021

„Na první pohled mi ten bazén přijde krátký. Na hrách v Riu nebo olympiádě mládeže v Buenos Aires jsem byla nejdřív v šoku, že ten bazén je snad stometrový. Tady mám naopak příjemnější pocit. A kdyby na tribunách byli diváci, bylo by to hodně hustý," věděla dvacetiletá plavkyně, která nebyla jedinou postupující Češkou.

Skvěle! Seemanová i Horská postoupily na svých tratích do semifinále

Na svých prvních olympijských her prošla jako poslední mezi semifinálovou šestnáctku na 200 m polohově Kristýna Horská v osobním rekordu 2:12,21.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.