Z olympiády do svatyně. Střelkyně je kněžkou

27. července 2021 09:21 - Tokio

V předchozích dvou dnech sestřelila Japonka Naoko Išiharaová 114 terčů, na hrách v Tokiu ve skeetu skončila na 21. místě. Dnes už se ale vrací k životu plnému modliteb a čajových obřadů v šintoistické svatyni, kde je dědičnou kněžkou. Svatyně, jež se nachází ve městě Kanuma asi dvě hodiny od dějiště soutěží v brokové střelbě, je více než 1300 let stará.

 

Alex Brandon, ČTK/AP

Stejně jako povinnosti v šintoistické svatyni, i střelba je rodinnou záležitostí. "Můj otec i děda byli střelci, takže když jsem vyrůstala, rozhodně jsem myslela na to, že budu střelkyní," řekla Išiharaová.

Přestože jde o rodinnou vášeň, otec jí neuděluje příliš rad. Zkušenosti už nabrala sama, zúčastnila se dvou olympijských her a osmi světových šampionátů. "Je tichý člověk," řekla o otci Išiharaová. "Ale je pyšný. Pomohl mi v mnoha ohledech, finančně i jinak," dodala.

Sebedůvěru střelkyně nabírá ve vlastní víře. "Jakožto kněžka se vždy modlím, takže mám pak o něco více koncentrace než ostatní Japonci. Jsem přesvědčená, že se stane něco dobrého a že se o to bohové postarají," poznamenala.

ČTK

Časová osa: Olympijské hry

Filtr článků - Olympiáda


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.