Když tady umřu, kdo za to ponese odpovědnost? zuřila tenisová hvězda. A není sama

28. července 2021 11:55 - Tokio
(Aktualizováno: 28. července 2021 13:47)

Pod obrovskou vlnou kritiky se na olympijských hrách v Tokiu ocitají organizátoři tenisového turnaje. Hráči se bouří, že místo večerních bloků jsou nuceni hrát zápasy klidně i v pravé poledne, kdy teplota na kurtech atakuje hranici čtyřiceti stupňů. Právě kvůli nesnesitelnému vedru a totálnímu vyčerpání vzdala ve středu čtvrtfinále proti Markétě Vondroušové Španělka Paula Badosaová, pořádně vytočená byla téhož dne během svého osmifinále proti Fabiu Fogninimu z Itálie i světová dvojka Daniil Medveděv z Ruska.

 

Mike Segar, Reuters

Jeho zápas začínal po jedenácté hodině místního času, a když po dvou a půl hodinách urval po třísetové bitvě postup mezi nejlepší osmičku, teploměr už ukazoval čtyřicítku. A k tomu si připočtěte vlhkost, která dosahovala 79 procent...

Hned dvakrát si Medveděv během duelu vyžádal lékařské ošetření a bylo jasně patrné, jak mu vůbec není po chuti rvát se v tenisovém areálu Ariake o postup v pravé poledne v té největší výhni.

A když se jej ve druhém setu zkušený španělský sudí na umpiru Carlos Ramos zeptal, jestli je i v tak náročných podmínkách schopen pokračovat ve hře, nebral si Medveděv servítky.

„Mohu zápas dokončit, ale mohu taky zemřít. Pokud umřu, kdo za to ponese odpovědnost?" vypálil Medveděv.

A opět tak sílí otázky, proč organizátoři nenaplánují více zápasů na večer, jak po tom volá většina hráčů včetně Novaka Djokoviče.

Daniil Medveděv během zápasu s Fabiem Fogninim.

Mike Segar, Reuters

„Mohli by to tak udělat, ale nemyslím si, že k tomu uprostřed turnaje přistoupí. A další vtip je, že přestávka na výměnu stran je jen minutová. Když se zeptáte 200 tenistů, jsem přesvědčený, že 195 z nich vám řekne, že je to vtip a pauza by měla být minutu a půl jak na turnajích ATP," pokračoval Medveděv a prohlásil, že „byl zralý na to, aby na kurtu padnul".

Daniil Medveděv si během utkání s Italem Fogninim musel dvakrát vyžádat medical timeout.

Mike Segar, Reuters

Na vedro si ve středu stěžoval i Argentinec Diego Schwartzman po třísetové prohře s Rusem Chačanovem. „Nutit nás hrát v pravé poledne ve čtyřicetistupňovém vedru, pro to neexistuje vysvětlení," postěžoval si dřívější přemožitel Tomáše Macháče. Organizátoři následně přišli s tím, že od čtvrtka zvažují posunutí zápasů na pozdější hodinu.

Strašné maso. Byla jsem hotová úplně stejně, řekla Vondroušová po postupu

Na obrovskou vlnu kritiky Mezinárodní tenisová federace nakonec přeci jen zareagovala a oznámila, že přistoupí ke změně. „V zájmu zdraví hráčů a po rozsáhlých konzultacích začnou od čtvrtka 29. července zápasy od 15 hodin místního času," uvedla ve středu odpoledne SELČ Mezinárodní tenisová federace na svém Twitteru.

škv, Sport.cz

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

 
  • Pavouk dvouhry žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..