Živě

Jeden případ covidu? Do Tokia nejedeme, hlásí z tichomořského souostroví

1. července 2021 10:02 - Apia

Tichomořský stát Samoa odřekl kvůli obavám z koronaviru start týmu vzpěračů na olympijských hrách v Tokiu. Úřady se totiž obávají zavlečení nákazy a především nových mutací viru na ostrovy. Právě vzpěrači totiž jako jediní z kvalifikovaných reprezentantů Samoy na tichomořském souostroví žijí. Ostatní sportovci, kteří dlouhodobě působí v Austrálii nebo na Novém Zélandu, mohou v Japonsku startovat.

 

Petr Hloušek, Právo

Právo na účast v olympijských soutěžích si vybojovalo jedenáct sportovců ze Samoy a původně hrozilo, že pod pěti kruhy nebude smět startovat žádný z nich. Nakonec ale o hry přijde jen trojice vzpěračů, své zástupce v Tokiu bude mít země například v boxerském turnaji.

"Naprosto logiku vládního rozhodnutí chápeme, zvlášť nutnost chránit Samou před koronavirem a především jeho novými variantami, které už se šíří po celém světě," konstatoval předseda národního olympijského výboru Patrick Fepulea'i v rozhovoru pro Radio New Zealand.

Japonská vláda chce před OH více testů pro sportovce z Indie a dalších zemí

Souostroví v Polynésii, kde žije zhruba 200 000 obyvatel, dosud registrovalo jediný případ nákazy koronavirem. Úřady se ale obávají rizika zavlečení nakažlivé varianty delta.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..