Živě

V Tokiu chtějí prodloužit stav nouze, zahájení OH tak nejspíš bude bez diváků

6. července 2021 11:42 - Tokio
(Aktualizováno: 6. července 2021 13:41)

Japonsko velmi pravděpodobně o měsíc prodlouží stav nouze v dějišti olympijských her v Tokiu. Většina soutěží a akcí včetně zahajovacího ceremoniálu se tak podle agentury Kjódó bude muset uskutečnit bez diváků. Hry začnou 23. července.

 

twitter@barstoolsports, Twitter

Stav nouze měl původně v Toku platit do 11. července, ale počet nakažených koronavirem přes dva týdny stoupá. Úřady už kvůli pandemii ve městě omezily první část štafety s olympijskou pochodní a na hry nesmí fanoušci ze zahraničí.

Organizátoři nedávno oznámili, že tribuny sportovišť a stadionů budou moci být zaplněné jen z 50 procent s maximálním limitem deset tisíc lidí. Podle agentury Kjódó a deníku Asahi je však pravděpodobné, že v Tokiu se bude soutěžit zcela bez diváků. Rozhodnutí by mělo padnout ve čtvrtek.

Japonsko bude mít při zahájení OH v Tokiu dva vlajkonoše - Hačimuru a Susakiovou

List Asahi napsal, že na slavnostní zahájení chtějí organizátoři pustit alespoň VIP hosty. Mělo by jít o členy Mezinárodního olympijského výboru, sponzory a vysoké státní představitele.

Diváky nechtějí pořadatelé ani u trati maratonu, který se poběží v Sapporu. "Vzhledem k současné koronavirové situaci je potřeba riziko nákazy minimalizovat omezením pohybu. Rozhodli jsme se vyzvat lidi, aby během závodů k trati nechodili," uvedli dnes. Do Sappora byly maratony přeloženy z Tokia kvůli chladnějšímu počasí. Ženy poběží 7. srpna, muži o den později. V Sapporu se budou konat také chodecké závody.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..