Živě

Bez diváků bude na OH i fotbal na ostrově Hokkaido a baseball ve Fukušimě

10. července 2021 12:35 - Tokio

Bez diváků se budou muset při olympijských hrách obejít nejen soutěže v Tokiu, ale i zápasy fotbalových turnajů mužů a žen hrané na ostrově Hokkaidó a soutěže v baseballu a softbalu ve Fukušimě. Organizátoři původně počítali s tím, že na fotbal v Sapporu a na baseballový stadion ve Fukušimě bude smět omezený počet fanoušků, vedení tamních prefektur se ale postavilo proti.

 

Naoki Ogura, Reuters

Rozhodnutí o konání soutěží v Tokiu bez diváků padlo ve čtvrtek poté, co japonská vláda oznámila, že od pondělí bude v metropoli a třech sousedních prefekturách obnoven kvůli nárůstu počtu koronavirových případů nouzový stav. Organizační výbor vyzval obyvatele, aby nechodili ani k tratím závodů v silniční cyklistice a triatlonu. Na Hokkaidu pořadatelé fanoušky nechtějí ani u tratí maratonů a chodeckých soutěží, které se uskuteční v Sapporu.

S přítomností omezeného počtu fanoušků tak nyní počítají už jen v prefekturách Mijagi, Ibaraki a Šizuoka, kde se budou hrát zápasy fotbalových turnajů.

Pořadatelé OH nechtějí fanoušky ani u tratí cyklistiky a triatlonu

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..