Živě

Češi hlásí z Tokia další problém: třetí případ nákazy koronavirem

20. července 2021 11:28 - Tokio
(Aktualizováno: 20. července 2021 13:39)

Třetí případ nákazy se objevil v české výpravě na letních olympijských hrách v Tokiu. Přímo v dějišti her měl pozitivní test Simon Nausch, trenér plážových volejbalistek Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové. Informaci přinesl Radiožurnál, následně ji potvrdil Český olympijský výbor.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Olympijské hry v Tokiu ještě ani nezačaly a česká výprava hlásí už třetí koronavirový problém.  Po pozitivním testu na covid-19 u jednoho ze členů realizačního týmu odhalil nákazu každodenní test v olympijské vesnici u šestadvacetiletého plážového volejbalisty Ondřeje Perušiče. Teď se objevil třetí případ.

Přítomnost viru u trenéra plážových volejbalistek nejprve ukázal antigenní test a Nausch po potvrzení nálezu PCR testem odjel z olympijské vesnice do izolace, stejně jako o den dříve beachvolejbalista Ondřej Perušič. Ten ovšem narozdíl od Nausche byl očkován již oběma dávkami vakcíny.

Průšvih! Pozitivní na covid už je v Tokiu i český sportovec. A hned medailová naděje

„Vzhledem k předchozím případům v našem týmu jsme se snažili být extrémně opatrní, bohužel to nezafungovalo. Ale jsem skutečně rád, že jsem v izolaci dřív, než bych mohl ohrozit účast někoho jiného na hrách," uvedl Nausch, manžel své svěřenkyně Markéty Nausch Slukové.

Fokus beachvolejbalistek: Mrštné Japonky i tokijská sauna

Zatím není jasné, jak se Nauschův případ dotkne jeho svěřenkyň. Záležet bude na výsledcích úterních opakovaných testů Nausch Slukové a Hermannové. "Bohužel jsme se ráno probudily a dozvěděly se tuhle smutnou informaci. Simon byl na přetestování a bohužel mu vyšel i PCR test pozitivní. Takže šel do karantény a my s Bárou čekáme, co to pro nás bude znamenat jak pro dnešek, tak pro následující dny," řekla Nausch Sluková Radiožurnálu.

Obě zůstávají negativní a zatím můžou trénovat. Kromě tří případů pozitivních osob, které byly umístěny do karantény, je dalších osm lidí (osob blízkých nakaženým) v izolaci. Nejde však o sportovce, ale členy realizačních týmů. Seznam izolovaných blízkých kontaktů se ale ještě může zvýšit, česká výprava čeká na závazné pokyny od organizátorů Her. Pokud by do izolace musely i Nausch Sluková s Hermannovou, byl by tím jejich start v Tokiu reálně ohrožen.

Beachvolejbalové jedničky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová.

VMLY&R | adidas

"Blízké kontakty mají oddělené tréninkové sloty a oddělenou dopravu. Nesmějí chodit do jídelny, musí si zajišťovat stravu donáškou," popsal Doktor a dodal, že v tomto režimu by mohly plážové volejbalistky případně i nastoupit do turnaje, pokud zůstanou negativní.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

Česká výprava spolupracuje s organizátory her na podrobných opatřeních včetně sebeizolace možných blízkých kontaktů. „Nakazit se může kdokoli, rozhodně nejsme v podobné situaci sami. Alespoň je znát, že pravidelné testování funguje a zachytí pozitivní případy hned v počátku. Je to pro nás nepříjemné, ale vypořádáme se s tím," řekl šéf výpravy Martin Doktor.

škv, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..