Živě

Pistolářka Bacaraškinová v Tokiu navázala zlatem na stříbro z Ria

25. července 2021 05:24 - Tokio

Ruská střelkyně Vitalina Bacaraškinová vyhrála v Tokiu disciplínu vzduchová pistole a zlatou olympijskou medaili přidala ke stříbru z minulých her v Riu de Janeiro. Čtyřiadvacetiletá vicemistryně Evropy z nedávného šampionátu v Osijeku ovládla finále s náskokem devět desetin bodu před bulharskou soupeřkou Antoanetou Kostadinovovou.

 

Ann Wang, Reuters

"Ještě mi to pořádně nedochází, že jsem vyhrála zlatou medaili. Ve finále rozhodovalo úplně vše. Musím poděkovat všem lidem, kteří mi pomáhali s přípravou," řekla Bacaraškinová.

To pětatřicetiletá Bulharka Kostadinovová byla od první až do poslední vyřazovací série ve vedení, první místo ale neudržela. Přesto si zajistila při třetím startu na OH první cenný kov. Bronz získala Číňanka Ťiang Žan-sin, jež do finálové osmičky postoupila z prvního místa v kvalifikaci.

Forúghí získal olympijské zlato ve sportovní střelbě

"Věřila jsem, že budu střílet dobře, ale nečekala jsem, že z toho bude medaile. Dělilo mě jen 0,9 bodu od zlata a to je skvělé. Mám medaili a nezáleží na tom, jakou má barvu. Prostě jsem šťastná, že jsem ji získala," řekla Kostadinovová

V kvalifikaci skončila soutěž pro gruzínskou střelkyni Nino Salukvadzeovou, jež se jako první žena v historii zúčastnila devátých olympijských her. Dvaapadesátiletá pistolářka hned na svých prvních hrách v Soulu v roce 1988 ještě v barvách Sovětského svazu vybojovala zlato ve sportovní a stříbro ve vzduchové pistoli, v níž má také bronz z Pekingu 2008. V Tokiu obsadila 31. místo a ještě ji čeká start ve sportovní pistoli.

XXXII. letní olympijské hry:
Sportovní střelba:
Ženy - vzduchová pistole:
1. Bacaraškinová (Rus.) 240,3
2. Kostadinovová (Bul.) 239,4
3. Ťiang Žan-sin (Čína)
4. Kostevyčová (Ukr.)
5. Lin Jüe-mej (Čín.)
6. Korakakiová (Řec.)
7. Lamolleová (Fr.)
8. Gobervilleová (Fr).
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..