Živě

Dvojskif Antošová, Fleissnerová skončil v Tokiu stejně jako v Riu desátý

28. července 2021 01:34 - Tokio
(Aktualizováno: 28. července 2021 01:53)

Veslařky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová obsadily na dvojskifu čtvrté místo v olympijském finále B, celkově skončily v Tokiu desáté a zopakovaly výsledek z Ria de Janeiro. České reprezentantky svoji poslední jízdu v Japonsku strávily téměř celou na první pozici, ale v závěru neodolaly náporu Australanek, Francouzek a Italek.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Svěřenkyně trenéra Josefa Lukše do semifinále ostře nastoupily a všemi mezičasy na dvoukilometrové trati projely jako první. Až dvousekundový náskok po úvodní pětistovce ale zejména později vítězné Australanky Amanda Batemanová a Tara Rigneyová začaly postupně stahovat a v posledních desítkách metrů se před českou dvojici posunuly i další dvě lodě. Od vylepšení výsledku z předchozí olympiády dělilo Antošovou a Fleissnerovou 31 setin, za Australankami zaostaly o 1,48 sekundy.

Dnes se ještě v areálu Sea Forest Waterway představí dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek. Po sobotním postupu z druhého místa v rozjížďce je čeká semifinále, z něhož první tři lodě projdou do finále A a zbylé posádky do finále B. Dlouhou pauzu mezi jejich starty zavinilo počasí, v předchozích dvou dnech se na kanále Sea Forest Waterway nezávodilo kvůli silnému větru.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Veslování:
Ženy:
Finále B:
Dvojskif:
1. Batemanová, Rigneyová (Austr.) 6:57,71,
...4. Antošová, Fleissnerová (ČR) 6:59,19.
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..