Živě

Mistr světa ve skoku o tyči Kendricks přišel kvůli koronaviru o start v Tokiu

29. července 2021 06:18 - Tokio

Úřadující dvojnásobný mistr světa ve skoku o tyči Sam Kendricks z USA měl pozitivní výsledek testu na covid-19 a přijde o start na olympijských hrách v Tokiu. Sejde tak z jeho očekávaného souboje se světovým rekordmanem Armandem Duplantisem ze Švédska.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Dnes tokijští funkcionáři Sama informovali, že měl pozitivní test a nebude moci závodit. Cítí se dobře a nemá žádné příznaky," napsal na Twitteru otec mistra světa z let 2017 a 2019 a bronzového medailisty z OH v Riu Kendrickse.

Pozitivní test amerického tyčkaře měl výrazný dopad na australskou atletickou výpravu. Vzhledem k tomu, že s Kendricksem trénoval Kurtis Marschall, nařídil Australský olympijský výbor z preventivních důvodů všem 63 členům atletického týmu izolaci na hotelových pokojích.

O soutěž tyčkařů přijde kvůli nákaze koronavirem také Argentinec Germán Chiaraviglio, jenž dnes o svém pozitivním testu informoval na instagramu. "Je těžké se s něčím takovým smířit, určitě mi to nějakou dobu potrvá. Věděli jsme, že to bude jiná olympiáda s jinými pravidly, teď to dopadlo na mě," uvedl čtyřiatřicetiletý tyčkař. Někdejší juniorský mistr světa se chystal na třetí olympijský start, před pěti lety v Riu de Janeiro byl jedenáctý.

Atletické soutěže začínají v Tokiu v pátek, finále tyčky je na programu v úterý.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..