Španělsko - Srbsko 85:70 Španělské basketbalistky porazily Srbky a vyhrály na OH i podruhé

Tokio

Španělské basketbalistky zvítězily i v druhém utkání na hrách v Tokiu. Obhájkyně stříbra porazily bronzové medailistky z Ria Srbky 85:70. Za vítězstvím Španělky dotáhla zejména hráčka ruského Jekatěrinburgu Alba Torrensová, která zaznamenala 25 bodů.

Radost basketbalistek Španělska z výhry nad Srbskem na olympiádě v Tokiu.

Povedený zápas prožila také Cristina Ouviňaová, bývalá basketbalistka USK Praha si připsala 10 bodů, osm doskoků a osm asistencí.

Srbky sice po prvním poločase vedly 44:41 a následně i navýšily náskok na devět bodů, už na konci třetí čtvrtiny ale Španělky měly bod k dobru, k čemuž přispěla čtyřmi trojkami Maite Cazorlaová.

V závěrečné čtvrtině nedaly Španělky soupeřkám šanci, ovládly ji poměrem 26:12. Srbky nemají s reprezentantkami z Pyrenejského poloostrova příjemné olympijské zkušenosti, před pěti lety v Riu de Janeiro jim podlehly ve skupině i v semifinále.

V druhém zápase skupiny A si první výhru na turnaji připsaly Kanaďanky, porazily 74:53 Jižní Koreu.