Živě

Windsurfař Lavický na olympijských hrách do bojů o medaile nepostoupil

29. července 2021 15:42 - Tokio/Praha

Český windsurfař Karel Lavický po dvanácti rozjížďkách olympijské regaty obsadil 22. místo a do nedělních bojů o medaile neprošel. Za postupující desítkou zaostal o více než sto bodů. V závěrečných třech rozjížďkách se pokaždé umístil v první dvacítce. "Na závěr konečně přišel vítr, tak jsme se pěkně svezli, podobně jako včera. Vítr tady chodí v takových pruzích, chvíli fouká víc, chvíli míň. Oproti včerejšku dnes byly mraky, které vítr občas přibrzdily. Bylo to ale můj nejlepší den," uvedl Lavický v tiskové zprávě.

 

Carlos Barria, Reuters

Pětatřicetiletý Lavický, který startoval na třetí olympiádě, díky 22. příčce zaznamenal své nejlepší umístění pod pěti kruhy. To měl však jisté už před startem, protože v Tokiu se představilo jen 25 závodníků. Jeho maximem dosud bylo 31. místo z Ria de Janeiro,

"Od začátku bylo naším cílem umístění mezi patnáctkou a dvacítkou, na to jsme výkonnostně měli. Škoda toho smolného druhého dne, který nakonec způsobil, že se Karlos do první dvacítky nevešel," řekl trenér Patrik Pollák s připomínkou pondělních trablů s "katapultem", nesplněným časovým limitem i předčasným startem.

Olympijské hry Tokio 2021

Olympijské hry 2021 s označením Tokio 2020 probíhají od 23. července do 8. srpna 2021. Letní olympiáda se koná bez diváků a v akci je 115 českých sportovců. Na olympiádě v Riu 2016 získali Češi deset medailí (jedno zlato, dvě stříbra a sedm bronzů).

"Ten druhý den, to byla naprostá katastrofa. Celkově nemůžu být naprosto spokojený, ale ani zklamaný. Vím, že to mohlo být lepší, ale na druhou stranu nikdy žádný československý windsurfař hodnotnější výsledek na olympiádě nezajel. Olympijský závod byl strašně těžký, mohl jsem zajet líp, vím, že na to byla šance, a to mě trochu štve. Ale takhle to dopadlo, udělal jsem pro to všechno, co jsem mohl," řekl Lavický.

NADĚJE PRO TOKIO 2021

V průběžném vedení je stále trojnásobný mistr světa Kiran Badloe z Nizozemska, jenž vyhrál pět z dvanácti rozjížděk a má 33 bodů. Na druhém místě je před sobotním finále Francouz Thomas Goyard s 52 body, Badloeovi tudíž při velkém náskoku stačí k zisku zlata závěrečnou jízdu dokončit.

Sobotní finále bude zároveň olympijská derniéra třídy RS:X. "Třída RS:X dnešním dnem pro všechny skončila, jen deset nejlepších ještě jednou vyrazí do boje o medaile a pak hurá na iQFoil," jmenoval Pollák novou olympijskou windsurfingovou třídu, jež v programu her v Paříži nahradí současnou disciplínu.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..