Živě

Šílené, prostě šílené! Favoritka na zlato se připravila o postup, experti její hloupost nechápali

2. srpna 2021 10:34 - Tokio/Praha

Patřila k favoritkám na zlato, jenže vlastní hloupou chybou končí v rozběhu. Jamajská sprinterka Shericka Jacksonová už vybojovala na olympiádě v Tokiu bronz na stovce a na pódium měla zaútočit i na dvojnásobné trati. Jenže o naději se sama připravila.

 

Phil Noble, Reuters

Jamajčanka v pondělním rozběhu pár metrů před cílem podlehla dojmu, že v pohodě kontroluje postupovou pozici a závěr vypustila. Jenže zpomalila až příliš a na cílové čáře o postup přišla.

Jacksonová běžela za suverénní Anthonique Strachanovou z Baham, následně se před ní dostala i Portugalka Lorene Dorcas Bazolová.

A pak přišla pro Jamajčanku pohroma. Doslova na cílové čáře ji odsunula na čtvrté nepostupové místo Italka Dalia Kaddariová, která měla sice stelný čas 23,26 jako Jamajčanka, ale cílová fotografie ukázala jako postupující Italku.

Tady si ještě Shericka Jacksonová myslela, že kontroluje postup. Ale přepočítala se.

Petr David Josek, ČTK/AP

„Tu situaci evidentně špatně přečetla a tvrdě za to zaplatila. Ona je na dvoustovce stále nováčkem. Očekával jsem ale, že si povede lépe. Z téhle lekce se každopádně poučí," komentoval selhání své svěřenkyně jamajský kouč Stephen Francis.

„Asi se podívala do startovní listiny a řekla: ´Tak tady v pohodě postoupím´. Jenže běží se od startu až do cíle. Udělala obrovskou chybu, která ji vyšla draho. Fanoušci navíc přijdou o skvělý závod ve finále, protože ona patří na 200 m k nejrychlejším na světě. Je to šílené, prostě šílené. Hrozně líný výkon. Být její kouč, nebyl bych schopen s ní několik týdnů vůbec promluvit," chytal se za hlavu bývalý mistr světa na 110m překážek Colin Jackson v roli experta stanice BBC.

Neskutečné! Sedm měsíců po porodu slaví Češka velký návrat i s rekordem

roj, Sport.cz

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..