Živě

Deblkajak Dostál, Šlouf postoupil z rozjížďky přímo do semifinále

4. srpna 2021 04:41 - Tokio

Josef Dostál a Radek Šlouf postoupili v závodě deblkajaků na 1000 metrů na olympijských hrách v Tokiu přímo do čtvrtečního semifinále. V rozjížďce byli druzí, nestačili pouze na maďarskou dvojici Bence Nádas, Bálint Kopasz.

 

Yara Nardi, Reuters

Dostál nastoupil do druhé disciplíny pod pěti kruhy den po nezdaru na singlkajaku, kde nenaplnil medailové ambice a skončil až pátý. Se Šloufem při společné olympijské premiéře od poloviny trati kontrolovali druhé postupové místo a bezpečně si zajistili účast v semifinále bez nutnosti startu v dnešním čtvrtfinále.

Za Maďary zaostali Češi o 1,548 sekundy, na třetí Australany Rileyho Fitzsimmonse a Jordana Wooda měli v cíli náskok více než pět sekund. Soupeři však v závěru trati již viditelně šetřili síly na další středeční start.

XXXII. letní olympijské hry v Tokiu:
Rychlostní kanoistika (jízdy s českou účastí):
Muži - rozjížďky:
1000 m:
K2:
1. Nádas, Kopasz (Maď.) 3:11,877
 2. Dostál, Šlouf (ČR) -1,548 - postoupili do semifinále.
ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..