Živě

Nejtvrdší gólová střela na olympiádě! Nevím, jestli měřicí přístroje fungují správně, směje se házenkář

5. srpna 2021 09:17

Házenkářem s nejtvrdší gólovou střelou na olympijských hrách v Tokiu je Francouz Kentin Mahé, v základní skupině proti Španělsku (36:31) zaznamenal rychlost 121 kilometrů v hodině. Přitom pouze čtyři jeho spoluhráči jsou nižší než on a dva lehčí - Mahé měří 186 centimetrů a váží 91 kilogramů. O jeden kilometr v hodině překonal Japonce Tacukiho Jošina.

 

Susana Vera, Reuters

"Je to legrační, nejsem nejsilnější, nejsem nejvyšší a střílím tak tvrdě. Nevím, jestli měřicí přístroje fungují správně. Možná byste to měli zkontrolovat, protože si nejsem jistý, že jsem ten, kdo střílí nejtvrději," řekl Mahé.

V každé brance je kamera, která měří rychlost míče protínajícího brankovou čáru. Vůbec poprvé je tato technika používána na olympiádě. Například na evropských šampionátech se ale používá běžně, loni na mistrovství Evropy druhou nejrychlejší střelu vyslal Čech Stanislav Kašpárek (140 km/h).

V semifinále olympijského turnaje házenkářek se opět utkají Rusky s Norkami

Obhájci stříbra Francouzi se dnes v semifinále utkají s Egyptem, ve čtvrtfinále jasně porazili Bahrajn, k čemuž Mahé přispěl devíti zásahy. Dalšími semifinalisty jsou Španělsko a Dánsko.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..